środa, 12 grudnia 2012

Koncert promujący płytę Opium String Quartet na Zamku Królewskim, 08. 12. 2012

Koncert promujący nową płytę Opium String Quartet na Zamku Królewskim w Warszawie już za nami. Bardzo dziękuję wszystkim, którym, pomimo mrozu i śniegu, udało się dotrzeć na koncert! Atmosfera była gorąca i oby zawsze słuchała nas tak wspaniała publiczność, jak w sobotę! Miło było zobaczyć wiele znajomych twarzy i dawno nie widzianych osób!

Koncert był dla nas nie lada wyzwaniem, zważywszy na to, że kilka innych wydarzeń muzycznych, w którym musiałyśmy wraz z zespołem wziąć udział, spiętrzyło się, musiałyśmy praktycznie grać koncerty z zupełnie innym programem dzień po dniu. A czasu na próby było niewiele, gdyż przez mijające 2 tygodnie nasza altowiolistka z kwartetu, Magda Małecka, była na występach w USA, w związku z tym, nie miałyśmy jak zrobić wspólnych prób. Ale, jak już wielokrotnie mogłam się przekonać na podstawie obserwacji kwartetowych poczynań, nie ma dla nas rzeczy nie możliwach. Chcieć znaczy MÓC! Więc jak zawsze, przy pełnej mobilizacji i dużym wysiłku-dałyśmy radę się przygotować do koncertu promocyjnego na Zamku i zagrać przy okazji wszystkie inne koncerty i audycje radiowe po drodze.

Po raz pierwszy występowałam w sali bocznej Zamku Królewskiego (to ta sala na przeciwko sali balowej, tam, gdzie znajdują się garderoby dla artystów) i byłam bardzo mile zaskoczona. O akustyce na sali balowej nie muszę opowiadać: jest wspaniała i bardzo przyjazna instrumentom skrzypcowym. No a do tego piękno wnętrza i jego nie typowy kształt są wręcz powalające! Natomiast sala boczna jest nieco mniejsza, lecz wcale nie mniej elegancka. Jej dużym plusem jest prawdziwa scena na podwyższeniu (czego nie ma na sali balowej, choć ja osobiście wolę brak sceny- takie ustawienie daje możliwość bliższego kontaktu z publicznością, na scenie jest się siłą rzeczy ponad słuchaczami, co daje czasem niepotrzebny dystans. Ale wiele osób woli jednak estradę w formie podwyższonej sceny, jest wtedy bardziej "koncertowo"). Sala boczna mieści ok 200 osób, jest to więc idealny rozmiar na koncert kameralny.

Z okazji zbliżającego się koncertu wystąpiłyśmy w audycji radiowej i telewizyjnej by zapowiedzieć to muzyczne wydarzenie oraz przy okazji rozpropagować trochę działalność kwartetu.
Jeśli ktoś chciałby posłuchać, zapraszam tutaj:

Opium String Quartet w Quadransie Qltury TVP Warszawa:
http://www.tvp.pl/warszawa/kultura/qadrans-qltury/wideo/07122012/9354778

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz