niedziela, 5 sierpnia 2012

Opium String Quartet- sierpniowe nagranie w Studio S1

01 sierpnia wraz z Opium String Quartet nagrywałyśmy kolejny utwór na naszą nową płytę. To już ostatnia sesja, dlatego zarówno radość jak i zmęczenie po skończonym nagraniu były ogromne! Teraz każda z nas, po miesiącu ciężkiej pracy i wielu godzinach prób może wreszcie zrobić sobie zasłużone wakacje!
Nagrywałyśmy, tak jak poprzednio w Studio Koncertowym Polskiego Radia im.W. Lutosławskiego w Warszawie. Realizacji dźwiękowej dokonał Zbigniew Kusiak, z którym współpraca układa się znakomicie. Trzeci kwartet Małeckiego, to utwór o przejrzystej, subtelnej fakturze, utrzymany w nostalgicznym, spokojnym klimacie. Znacznie różni się od pozostałych kompozycji Małeckiego na kwartet. III Kwartet Jesienne Pejzaże jest delikatniejszy, więcej tu kantyleny i fragmentów w tonacji minorowej. A dla nas więcej pracy- gdyż przy takiej transparentnej fakturze słychać każdą nierówność, każdą dysproporcję i nieczystość.
Ja osobiście jestem bardzo zadowolona z nagrania. Brzmienie kwartetu jest coraz bardziej spójne, barwa wszystkich instrumentów bardziej do siebie zbliżona, stopliwa, artykulacja coraz lepsza. Słychać naszą pracę i nasze dążenie do profesjonalizmu!
Płyta już za 2 miesiące powinna ukazać się w sklepach, wtedy na pewno jeszcze o niej tu napiszę:)

Oto kilka zdjęć z nagrania (fot. Przemysław Marcyniak)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz