niedziela, 6 października 2013

Krótka wizyta w Daegu Modern History Museum

Tak jak zapowiedziałam, kontynuuję mój plan zwiedzania Daegu. Kilka dni temu odwiedziłam Daegu Modern History Museum, które znajduje się w centrum miasta. Samo muzeum jest niewielkie, a wstęp do niego, oczywiście - darmowy. Zapoznać się w nim można z historią miasta Daegu. Ekspozycja jest niewielka (zaledwie 2 piętra, na dole wystawa stała, na górze ekspozycja czasowa). W kasie dostępne są przewodniki do słuchania w języku angielskim. Niestety, tak jak w poprzednim muzeum, brak folderów i mapek po angielsku.
Wystawa stała na parterze, przygotowana jest w nowoczesny, multimedialny sposób. W miejscu, do którego się podchodzi automatycznie uruchamia się dźwięk (melodia, opowiadanie bądź film - niestety jedynie po koreańsku), zmienia się światło, coś zaczyna się ruszać. Fajna przygoda. Jest trochę eksponatów i zdjęć. Porównanie dawnych zdjęć Daegu ze współczesnymi itp. Okazuje się, że Daegu odwiedzało wiele znanych osobistości, między innymi Marylin Monroe!
Na górze, tak jak chyba w każdym koreańskim muzeum, jest sala dla dzieci, mała biblioteka, stół do rysowania i kalkowania oraz jedna duża sala poświęcona na wystawę czasową. Tym razem  przedstawiała ona stare zdjęcia Korei w czasach okupacji japońskiej. Bardzo ciekawe zdjęcia.
Obejrzenie muzeum trwa godzinę i jest świetnym przerywnikiem w zakupach i wędrówce po kawiarniach (których jest jedynie w samym centrum miasta chyba z 1000!!! - Koreańczycy kochają kawę i mają na tym punkcie prawdziwego fioła. Uwielbiają rozcieńczoną kawę z lodem i lurowatą americano :) Nowe kawiarnie wyrastają wszędzie jak grzyby po deszczu. Ciekawe, kiedy nastąpi przesyt? Ale o tym kiedy indziej).

Wrzucam kilka fotek z wystawy (niestety robionych komórką, bo zapomniałam aparatu). Kilka zdjęć znalazłam w sieci.Marylin Monroe w DaeguSala z wystawą czasową
Wejście do sali

Na plaży w BusanTak dawniej wyglądało Daegu


Mini stereoskopy dla dzieci:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz