środa, 21 marca 2012

Musikmesse Frankfurt 2012

Dziś, pomimo nawału spraw do załatwienia, udało mi się odwiedzić międzynarodowe targi muzyczne we Frankfurcie-Musikmesse Frankfurt. To ogromna wystawa, odbywająca się co roku w hali targowej we Frankfurcie. Na Musikmesse jest mnóstwo wystaw dotyczących wszystkiego, co jest związane z muzyką, zarówno klasyczną jak i rozrywkową: od wzmacniaczy, gitar elektrycznych, sprzętu nagłaśniającego, poprzez fortepiany, instrumenty dęte, nuty oraz instrumenty smyczkowe, akcesoria i najnowsze rodzaje futerałów.
Bardzo się cieszę, że odwiedziłam te targi, bo jak co roku mogłam zobaczyć, jakie nowe akcesoria skrzypcowe pojawiły się na rynku. Ponadto spotkałam znajomych, więc tym przyjemniej mi się zwiedzało. Dziś pierwszy dzień targów, potrwają jeszcze 2 dni, czyli do 23 marca.
W tym roku najbardziej zainteresowało mnie krzesło dla muzyków model Orpheus za, bagatelka, 1200 euro. Ale co tam pieniądze, jeśli ma liczyć się komfort grania:-)!!! Swoją drogą-mebelek całkiem ładny i funkcjonalny, tylko ta cena!!(www.vlm-augustin.com)
Ciekawostką był również skrzypce w wersji maxi wystawione w środku ekspozycji. Ponadto zachwyciłam się przepięknie zdobionymi strunnikami z Indii. Zwróciłam też uwagę na coraz bardziej kolorowe i ergonomiczne modele futerałów oraz na podpórki na skrzypce made in China (niektóre przypominają miniaturowe trumienki na instrumenty-takie było moje pierwsze skojarzenie).
Dominowały stoiska z Niemiec i Chin (Chiny już jakiś czas temu dynamicznie wdarły się na ten rynek)
Niestety niczego nie udało mi się kupić, gdyż wystawcy nie mogą i nie chcą sprzedać obiektów z ekspozycji (pomimo moich gorących próśb). Dopiero podczas ostatniego dnia targów, czyli 23 marca, można ew. kupić niektóre wystawione towary po promocyjnych cenach. Niestety, wtedy będę już w Polsce...
Wystawa jest ogromna i bardzo męcząca, trzeba na prawdę sporo czasu sobie zarezerwować na zwiedzanie. Padam dosłownie z nóg po tej wystawie! Ale warto było:-)
Szczegółowe sprawozdanie z tagów opublikuje w jednej z gazet muzycznych w tym miesiącu. Teraz to taki szybki skrót myślowy.

1 komentarz: