niedziela, 4 listopada 2012

Opium String Quartet: Praca nad kolejną płytą

Na początku października wraz z kwartetem Opium dokonałam pierwszego nagrania na naszą kolejną płytę. Choć dopiero co ukazało się nowe CD z utworami Macieja Małeckiego, nie spoczywamy na laurach, tylko idziemy za ciosem i nagrywamy kolejną płytę! Trzeba działać, póki mamy czas, chęci i siły:)
I tym razem będzie to nagranie muzyki współczesnej, o charakterze monograficznym, poświęcone twórczości kameralnej kompozytora Piotra Mossa. Na płycie znajdzie się monumentalny kwartet Chagall oraz utwór Le Lien Entre Les Jours  na głos i kwartet, którego partię solową zgodziła się wykonać p. prof. Jadwiga Rappe! To dla kwartetu ogromny zaszczyt! Ten właśnie utwór zarejestrowałyśmy w październiku b.r. Nagranie odbyło się w radiowym Studio Koncertowym im. W. Lutosławskiego (S1). Reżyserem dźwięku był niezastąpiony Zbigniew Kusiak.

W tym miesiącu czeka nas intensywna praca - musimy zmierzyć się z Kwartetem Chagall Piotra Mossa, którego nagranie planujemy na styczeń 2013 r. Już z partytury wynika, że jest to utwór niełatwy, o złożonej strukturze harmonicznej i wielu trudnościach czysto technicznych. Z całą pewnością kompozycja ta  niejednokrotnie nas zaskoczy i będzie kopalnią muzycznych pomysłów! Jestem pewna, że praca nad tym kwartetem przyniesie ze sobą wiele ciekawych wrażeń i emocji! Będzie to kolejny nowy utwór w naszym kwartetowym repertuarze. A więc: do roboty!

Opium String Quartet i Maestra Jadwiga Rappe.

Opium String Quartet i Maestra Jadwiga Rappe.

Opium String Quartet i Maestra Jadwiga Rappe.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz