środa, 6 lutego 2013

11.12.12013 Grudniowa konferencja o Gabrielu Narutowiczu w Zachęcie

11.12. 2013 r. wraz z pianistą Tomkiem Pawłowskim wystąpiłam na konferencji Gabriel Narutowicz: Prezydent Polak-Szwajcar, zorganizowanej przez Ambasadę Szwajcarii w Warszawie.
Był to doskonały moment, żeby zaprezentować utwory szwajcarskiego kompozytora Hansa Hubera nagrane na mojej ostatniej płycie AP0266, którą finansowo wsparła Ambasada. 
Podczas konferencji wraz z pianistą wykonałam Utwory Poetyckie op.99 Hansa Hubera.
Było bardzo uroczyście i nastrojowo. Na zewnątrz zima i śnieg a w środku magiczny klimat - ekspozycja światła i dźwięku. Zachęta to jedna z moich ulubionych galerii warszawskich. Choć często oglądam tam wystawy (w czwartki zwiedzanie ekspozycji jest bezpłatne:)), nigdy wcześniej nie  miałam okazji występować w tym przepięknym pałacu. A szkoda, bo jest tam wymarzona atmosfera oraz akustyka do koncertów! Wielkość sali jest idealna do wykonywania koncertów kameralnych, a pogłos-też w sam raz. Niestety, co bardzo mnie zdziwiło, w galerii nie ma fortepianu. Instrument, który widać na zdjęciach został sprowadzony przez Ambasadę specjalnie na ten jeden wieczór! Wielka szkoda, że nie ma tam instrumentu na stałe. Uważam, że galeria ma niesamowity potencjał by działać na szerszą skalę i łączyć w sobie wiele dziedzin sztuki. Koncerty z muzyką współczesną, adekwatną do wystawianych ekspozycji, byłyby doskonałym zwieńczeniem wielu projektów artystycznych!

Kilka zdjęć z konferencji autorstwa p. Bartłomieja ZackiewiczaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz