piątek, 30 września 2016

Pracowita jesień

Po najdłuższych wakacjach w moim życiu i zasłużonej przerwie od grania z werwą wracam do zawodowej aktywności.
Jesień zapowiada się pracowicie. Po pierwsze na uczelni: w tym roku rok akademicki zaczynam z wieloma godzinami ponadnormowymi, do mojej klasy przyjmuję dwie nowe studentki i dwa nowe zespoły kameralne. Więc będzie aktywny rok ze studentami, z czego bardzo się cieszę, bo każdy  student, to dla mnie nowe wyzwanie:-)
Czekają mnie również w najbliższym czasie dwie ważne konferencje naukowe w Łodzi i w Olsztynie, gdzie będę prowadzić wykłady oraz uczestniczyć w koncertach (ale o tym w osobnym poście).
Wracam też do kwartetu (z wielu różnych przyczyn miałyśmy sporą przerwę w graniu). 
Na początek, już jutro, 01. 10. 2016 będziemy występować na jubileuszu 50-lecia istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im. Fryderyka Chopina przy Namysłowskiej 4
w Warszawie. Ze szkołą jesteśmy związane od kilku lat, często, dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły, robimy próby kwartetu właśnie w budynku na Namysłowskiej. Dlatego z przyjmnością przyjęłyśmy propozycję udziału w jubileuszu, gdyż czujemy się przyjaciółmi szkoły.Kolejnym wydarzeniem kwartetowym jest udział w XVII Festiwalu Muzyczne Konfrontacje, który trwać będzie od 25 września - 23 października 2016. Koncerty odbywać się będą w Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. Na tym festiwalu miałyśmy przyjemność występować dwa lata temu o czym pisałam na blogu. Tym razem wystąpimy wraz ze śpiewaczką Jadwigą Rappe, 16. 10. 2016 o godz. 17.
W programie:

Wojciech Kilar – Orawa
Sławomir Czarnecki – Kwartet Spiski
Maciej Małecki – Suita Polska
Krzesimir Dębski – Cantabile
na kwartet smyczkowy
Piotr Moss – Le lien entre les jours na mezzosopran i kwartet smyczkowy

Więcej na temat festiwalu przeczytać można  na stronie muzeum:  http://www.stawisko.pl/


Ostatnim wydarzeniem w najbliższym miesiącu będzie kolejny festiwal, tym razem w Krakowie.
Jedziemy tam z Opium String Quartet, by wykonać program polski w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Henryka Mikołaja Góreckiego. Koncert odbędzie się w Kościele św. Anny o godz. 17.00
Tak więc po długich wakacjach pora wracać do pracy. Trzeba grać, pisać i uczyć się nowych utworów. Ale to właśnie lubię, nie można się nudzić, cały czas trzeba wychodzić naprzeciw nowym wyzwaniom.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz