niedziela, 22 kwietnia 2012

Zapraszam na wystawę do Warszawskiego Fotoplastikonu

Zapraszam na wystawę połączoną z moim koncertem w Warszawskim Fotoplastikonie, 26.04. 2012 o godz. 19
Oto tekst oficjalnego zaproszenia:

Na dachu Europy”
Stereoskopowa podróż po Szwajcarii lat 60.

Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Fotoplastikon Warszawski zapraszają na wystawę trójwymiarowych zdjęć Szwajcarii z lat 60. ze zbiorów własnych Fotoplastikonu, która będzie prezentowana od 26 kwietnia 2012 roku, od wtorku do soboty, w godz. 10.00-18.00, w Fotoplastikonie Warszawskim w Al. Jerozolimskich 51.
Wystawa została objęta patronatem honorowym Ambasady Szwajcarii w Polsce.
Stereoskopowa podróż nieznanego fotografa ukazuje Szwajcarię lat 60. Autor na 47 obrazach uchwycił piękno architektury miasteczek, ulic i mieszkańców w nich żyjących, w połączeniu z alpejskimi krajobrazami, jeziorami i rzekami, nad którymi leży większość miast kantonalnych Szwajcarii, tj. Zurych, Genewa, Lozanna czy Berno. Na zdjęciach zobaczymy słynną wieżę zegarową w Bernie, ruiny rzymskiego amfiteatru w Avenches, promenadę nad rzeką Reuss w Lucernie czy wąskie uliczki w Lozannie, rozchodzące się dookoła kościoła św. Laurenta. Zdjęcia składają się na ciekawy i atrakcyjny pejzaż Szwajcarii z tamtych lat. Te i wiele innych obrazów, będzie można zobaczyć od 26 kwietnia 2012 roku w Fotoplastikonie Warszawskim.
Jest to wystawa z kolekcji Fotoplastikonu, pokazana na nowo po 50 latach. Stanowi ona kontynuację cyklu wystaw ponownie prezentowanych po kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu latach w tym zabytkowym miejscu i urządzeniu.
Podczas otwarcia wystawy, dnia 26 kwietnia o godz. 19.00, słowo wstępne wygłosi Pan Lukas Beglinger, Ambasador Szwajcarii w Polsce, przebywający na placówce w Warszawie od 2011 roku. 
Kilka słów o relacjach polsko-szwajcarskich opowie Pan Ulrich Schwendimann, dyrektor Polsko-Szwajcarskiej Izby Gospodarczej w Polsce.
Komentarz do zdjęć wygłosi Pan Marcin Wälli. Polak, urodzony i wychowany w Szwajcarii; z wykształcenia historyk, lecz nigdy nie pracujący w zawodzie. Zaraz po studiach wyjechał za miłością i z pomysłem na życie do Polski. Wspołwłaściciel klubokawiarni Solec w Warszawie i miłośnik gier planszowych, propagujący je jako rodzaj sensownego spędzania wolnego czasu. 
Podczas wernisażu będzie można posłuchać utworów muzycznych w wykonaniu Pani Agnieszki Maruchy; laureatki międzynarodowych konkursów skrzypcowych, solistki, kameralistki, pedagoga, pochodzącej z warszawskiej rodziny o tradycjach artystycznych. 
W chwili obecnej Pani Agnieszka Marucha wraz z pianistą Tomaszem Pawłowskim pracuje nad realizacją płyty z sonatami szwajcarskiego kompozytora Hansa Hubera pod honorowym patronatem Ambasadora Szwajcarii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz